Home Blog

GLENFIDDICH

Uiski 12-vjecar me 1 malt GLENFIDDICH (70CL)

Ne vitin 1887, William Grant perdori ujerat e pastra ten je pusi te quajtur “Robbie Dhu” per te bere uiskin e tij. Edhe pas me shume se 120 vjeteve, ne akoma perdorim te njejtin uje per tu siguruar qe pija jone me nje malt ta ruaje karakterin dhe integritetin e saj.

Jane ujerat e ketij uji te paster si kristali, kombinuar dhe me maturimin e gjate te uiskit ne fuqite e lisit te mbushura me uiski gruri, qe i japin pijes sone Glenfiddich-it 12-vjecar, shijen komplekse te dardhes se fresket dhe lisit te bute, komponente qe e bejne kete uiski me te parapelqyerin ne bote.

Pije e mire per: Te dhene nje shije te rafinuar klasike me nuanca te embla te frutit qe marrin shije karameli, kremi, malti, dhe pakez nuance lisi.

Nuancat e Shijes

Ngjyra : e arte

Aroma e fresket dhe me nuance te frutit te dardhes. E prodhuar bukur dhe balance shijesh delicate.

Shije : Nuanca karakteristike te embla dhe frutore. Merr shijet e karamelit, kremit, maltit, dhe pakez nuance lisi.

Medalje Ari 2013

International Spirits Challenge (ISC) Konkursi Nderkombetar i Alkoolit

Medalje argjendi 2012

International Wine and Spirit competition (IWSC) Konkursi Nderkombetar I Vererave dhe Alkoolit

Grey Goose

Grey Goose u krijua nga kompania importuese Sidney Frank. Sidney Frank, themelues dhe shef ekzekutiv i kompanise, e zhvilloi idene ne vere te vitit 1996. Ideja per Grey Goose ishte krijimi I nje vodka luksoze per tregun amerikan. Kjo kompani bashkepunoi me prodhuesin e konjakut François Thibault ne France, per te kaluar aftersite e tij nga prodhimi I konjakut ne prodhimin e vodkes. Kompania zgjodhi Francen per historine kulinare te saj dhe per te bere dallimin nga vodkat e tjera te prodhuara ne Europen Lindore. Uji qe perdorej per te prodhuar vodken merrej nga burimet natyrore te Frances, te filtruara nga guret gelqerore te krahines se Champagne dhe me misrin francez. Kompania krijoi gjithashtu shishet e qelqta te tymosura, me imazhin e nje pate francize ne fluturim, dhe e shperndan produktin e tij ne arka druri sit e veres.

Ne vitin 1998, Grey Goose u cilesua si vodka me shijen me te mire ne bote nga Instituti I Testimit te Pijeve.

Misri i perdorur ne prodhimin e Grey Goose rrite ne Picardy te Frances. Distilohet po aty, ne very dhe lindje te Parisit, dhe me pas dergohet ne Cognac, te France, ku perzihet me ujin e burimit dhe pastaj hidhet ne shishe.  Misri I perdorur eshte miser I nje dimri te bute, I mbjelle ne tetor dhe I korrur ne gusht, qe I jep 4 muaj shtese per tu rritur, ndryshe nga misri I veres. Ky miser eshte miser shume i mire per te prodhuar buke dhe eshte i bute.

Per te ndare karbohidratet nga sheqeri qe fermentohet perdoren enzima. Fermentimi kryhet per 6 muaj ne 6 fuqi dhe prodhon birre me perqindje 20 te alkoolit. Kjo perzierje, me pas distilohet me nje process prej 5 hapash. Uji I perdorur vjen nga nje burim natyror me thellesi prej 150 metrash ne Cognac, qe eshte e shtruar nga gure gelqerore, qe bejne qe uji te kete uje te pasur me calcium. Ky uje filtrohet per te hequr papasterite. Pas filtrimit, vodka futet ne shishe ne nje fabrike te posacme. Kjo pije ka nje tape qe vendoset perseri dhe qe nuk hiqet.

Dita e veres festohet me bukur ne Elbasan me BAVARIA.

Dita e veres festohet me bukur ne Elbasan me BAVARIA.

 

B52 comercial

B52 comercial

Birra bavaria comercial

BAVARIA MOTOFEST 2015